Kesecik"te neler oluyor ?

Son günlerde Kesecik Bölgesi arazisinde kimliği belirsiz kişiler tarafından bazı çiftçilere ait eşya ve malzemelerin silahla kurşunlanarak zarar verilmesi tedirginliğe yol açıyor.


Kesecik bölge arazisinde tarlaları bulunan bazı  çiftçilere ait sulama borularına zarar verilmesi ,su motorlarını kurşunlanması bir konteyner  kurşunlanması , çiftçiye ait bir traktörün kurşunlanması son günlerde Kesecik"te neler oluyor ? sorusunu akla getiriyor. Olaya maruz kalan arazi sahiplerinin , kendini bilmez kişilerin yaptıkları bu münferit olayların kendilerine  kaygı verdiğini belirterek yetkililerden zanlıların yakalanmasını istediler.

Kesecik mahallesinde yaşayan vatandaşlar bölgelerindeki  bu menfur olaylardan huzursuz olduklarını belirttiler.  Kesecikliler , özellikle mahalle dışından burada arazi sahibi olan kişilerin bu tür saldırılara maruz kalmasının kendilerini üzdüğünü  belirttiler. Kesecik Mahallesi muhtarı Cafer Sayhan “Böyle bir şeyin olması bizleri de  üzüyor. Köylülerimizle konuştuğumuzda bu tür olaylara karşı çıkarak adamın motorundan ,eşyasından ne isteniyor? Bir başkasıyla musibetleri varsa  gitsin kendisi ile hesaplaşsın diyerek tüm mahalle halkı da olaya karşı çıkıyor dedi. Olaya maruz kalan çiftçi vatandaşları ise “Son günlerde art arda yaşanan bu kurşunlanma olayları bizlere endişe veriyor” dedi. Son günlerde bu tür olayların çoğalması gerçekten sıkıntılı bir durum yetkililerden olayın faillerinin bir an önce  yakalanmasını istiyorlar.

Kaynak : toroslargazetesi.com

Yorum Yaz

Yorum Kuralları
1- Nezaket Kuralı
2- Hakaret ve Küfür
3- İlgili Yorum
4- Bağlantılar ve Reklamcılık
5- Türkiye Cumhuriyeti Yasaları Geçerlidir
Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Bağlantı Metnini Okuyunuz.
Bağlantı Metni Oku

Daha yeni Daha eski