Devlet hastanesinden kamuoyuna açıklama.

 Seydişehir Devlet Hastanesi yönetimi sosyal medya hesabından kamuoyuna açıklama yaptı.Açıklamada’’Son günlerde ilçemizde faaliyet gösteren bazı yerel basın mensuplarının, gerek yazılı basın gerekse sosyal medya hesaplarından hastanemiz ve idarecilerimiz hakkında birtakım mesnetsiz ve asılsız iddialarda ve haksız ithamlarda bulunmaları üzerine, kurumumuzca Seydişehir kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesinin önüne geçmek amacıyla bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.

- Söz konusu paylaşımlarda bahsedildiği gibi, Seydişehir Devlet Hastanesinde personellerden kovid-19 numunesi alınmadığı iddiası tamamen gerçekdışı olup, Sağlık Bakanlığının uygulama kriterleri doğrultusunda, test yapılması uygun görülen her personelimizden PCR test numunesi alınmaktadır. Pandemi süreci içerisinde hastane personellerimizden yaklaşık 400 adet sürüntü alınıp test yapılması sağlanmıştır.

- Hastanemizde kovid-19 şüpheli ve kesin vakalarının takip edildiği birimlerde sürekli aynı personellerin çalıştığı iddiası da gerçekdışı bir iddia olup, pandemi sürecinin başından bu yana, gerek hekim ve diş hekimlerimiz, gerek sağlık ve yardımcı sağlık personellerimiz, gerek idari büro personellerimiz ve gerekse de sürekli işçi kadrosundaki personellerimizin, raporla belgelenmiş sağlık mazereti olanlar veya özellikli birimlerde çalışanlar (diyaliz, yoğun bakım, doğumhane vs) haricinde tamamı kovid-19 hastalarının muayene, tedavi, takip, evde gözlem vb. hizmetlerinde branşına uygun şekilde görev almışlardır. Personellerimiz hizmet verdikleri birimlerde gönüllü olarak ve verimli bir şekilde hizmet vermekte olup, yer değişikliği talebinde bulunan personellerimizin talepleri, şartlar uygun olduğu sürece idaremiz tarafından olumlu karşılanmaktadır.

- Hastane personelinin veya doktorlarının, hastane yönetimi tarafından ilçe dışına geçici görevlendirildiği iddiası da gerçekdışı bir iddia olup, bütün geçici görevlendirmeler il sağlık müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. İl merkezindeki ihtiyaca binaen, sadece ilçemizden değil, birçok çevre ilçeden merkeze görevlendirmeler yapılmıştır.

-Hastane başhekimimizin haftanın belirli gün ya da günleri hastanede olmadığı iddiası da iftira niteliğinde gerçek dışı bir iddiadır. Hastane başhekimimiz haftanın her günü hastanemizde görevinin başında olduğu gibi, pandemi sürecinin başlarında yaklaşık 2 aylık süre ile haftanın 5 günü 24 saat hastanemizde kalmak suretiyle süreci takip etmiştir. Ayrıca tüm idarecilerimiz ‘ idarecinin mesaisi 24 saattir’ prensibi ile görev yapmakta olup, pandemi sürecinde hizmetin kusursuz işleyişini sağlamak adına gece-gündüz, hafta içi-hafta sonu ayrımı yapmaksızın kurumumuzda bulunmuşlardır.

-Hastane sağlık bakım hizmetleri müdürümüzle alakalı olarak, ‘temaslı olması sebebiyle kendi iradesi ile aylarca karantinada kaldığı’ iddiası da yine iftira niteliğinde bir gerçekdışı iddiadır. İlgili idarecimiz, kovid-19 şüpheli bir komşusuna sağlık müdahalesinde bulunduğu için, sağlık bakanlığı kovid-19 rehberi temaslı sağlık çalışanı algoritmasına göre, kendi iradesi ile değil ‘ilçe sağlık müdürlüğü’ tarafından, aylarca değil ‘ 14 gün’ süre ile karantinaya alınmış olup, karantina sürecinin sonunda görevinin başına dönmüştür. Bütün sağlık çalışanlarımız için sağlık bakanlığı kovid-19 rehberi temaslı sağlık çalışanı algoritması geçerli olup, kovid-19 temaslı olmaları durumunda ilgili rehbere göre ev izolasyonuna alınmaktadırlar.

-Hastanemizi hedef alan tüm bu gerçekdışı iddialar ve idarecilerimiz hakkında kullanılan hakaretamiz ifadeler için, hukuki merciilere başvuru hakkımız saklı olup, ülkemizde ve tüm dünyada sağlık çalışanlarının kovid-19 ile mücadelede cansiperane görev yaptığı bir dönemde bu tarz asılsız ve provokatif paylaşımların ne amaçla yapıldığı tarafımızca bilinmemekte olup, konuyu siz değerli Seydişehir halkının vicdanına bırakıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’


Kaynak : SeydisehirGundem

Yorum Yaz

Yorum Kuralları
1- Nezaket Kuralı
2- Hakaret ve Küfür
3- İlgili Yorum
4- Bağlantılar ve Reklamcılık
5- Türkiye Cumhuriyeti Yasaları Geçerlidir
Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Bağlantı Metnini Okuyunuz.
Bağlantı Metni Oku

Daha yeni Daha eski