Başkan TUTAL, Askere Gidecek Gençler ile Buluştu.


Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, askere gidecek olan Mehmetçiklerle yemekte bir araya geldi.

Başkan Tutal, birliklerine teslim olacak olan Mehmetçiklere hayırlı tezkereler diledi.

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Salih Yahya Koca, Askerlik Şube Başkanı Murat Akgül ve Mehmetçikler katıldı.

Bizim iki kutsal değerimizi vardır diyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Biri imanımızın ana kaynağı Kuran-ı Kerim, diğeri ise özgürlüğümüzün ana kaynağı olan bu vatan toprakları üzerinde dalgalanan bayrağımızdır. Size bu iki kutsal emaneti vererek yolcu edeceğiz” dedi.

Başkan Tutal, " Başkan millet yok dünyada güle oynaya askere giden. Gerektiğinde canını veren, şehadet şerbetini içmek için can atan. Çünkü bizim medeniyetimizde Peygamber Ocağının yeri çok ayrıdır. Böyle bir kültüre, inanca ve geleneklere sahip bir milletin evlatlarıyız. Bu bir vatan nöbeti, Anadolu’da  insanların  malı, canı, namusu güvende olabilmesi için vatani görevimizi yerine getirmemiz gerekiyor. Yapılan görevin her alanı kutsaldır. Ayağınıza taş değmesin, bu kutsal vatani görevinizi sağ salim yaparak annenizin, babanızın yanınıza dönmenizi Allah nasip etsin. Biz her zaman Seydişehir Belediyesi olarak yayınızdayız. Hayırlı teskereler diliyorum" dedi.

Program sonunda Başkan Tutal, askere gidecek olan Mehmetçiklere hediyelerini takdim ederken günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

Yorum Yaz

Yorum Kuralları
1- Nezaket Kuralı
2- Hakaret ve Küfür
3- İlgili Yorum
4- Bağlantılar ve Reklamcılık
5- Türkiye Cumhuriyeti Yasaları Geçerlidir
Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Bağlantı Metnini Okuyunuz.
Bağlantı Metni Oku

Daha yeni Daha eski