Kanser Daha Erken Teşhis Edilecek

 


Seydişehir Belediyesi ile Seydişehir İlçe Sağlık Müdürlüğü arasında Kanser Erken Teşhis (KETEM) faaliyetleri kapsamında araç temini protokolü imzalandı.

Kırsal mahallelerde yaşayan kadınlara yönelik hazırlanan KETEM protokolü Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Seydişehir İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Özer tarafından hayata geçirildi.

İmzalanan protokol gereği İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenen program doğrultusunda haftanın iki günü meme kanseri taraması yaptırmak isteyen kırsal mahallelerde yaşayan kadınların ulaşımları Seydişehir Belediyesi tarafından sağlanacak

Seydişehir İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını kaydeden İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Özer,” Seydişehir belediyemiz ile birlikte Seydişehir’de yaşayan kadınların sağlıklı bir yaşam sürmeleri adına bir protokol imzaladık. Günümüz hastalığı olan Meme kanserinin erken teşhisi çok önemlidir. Kırsal mahallede yaşayan kadınlara yönelik yapacağımız çalışmada bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Tutal’a teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kanserden korkulmaması gerektiğini asıl korkulması gerekenin geç kalmak olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal,” imzaladığımız protokol gereği Kanser Erken Teşhis (KETEM)  taraması isteyen hanım kardeşlerimizin İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenen günlerde Seydişehir Devlet Hastanesi’nde taramalarının yapılabilmesi için ulaşımlarını sağlayacağız. Amacımız sağlık alanında da hemşerilerimizin en iyi hizmeti alabilmesidir. Seydişehir Belediyemizin sağladığı araçlarla alınan hastalarımız Seydişehir Devlet Hastanesindeki gerekli tahlil ve taramalarının ardından tekrar araçla mahallelerine bırakılacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Seydişehir Belediyesi

Yorum Yaz

Yorum Kuralları
1- Nezaket Kuralı
2- Hakaret ve Küfür
3- İlgili Yorum
4- Bağlantılar ve Reklamcılık
5- Türkiye Cumhuriyeti Yasaları Geçerlidir
Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Bağlantı Metnini Okuyunuz.
Bağlantı Metni Oku

Daha yeni Daha eski