Alacabel Tünelinde Sona Yaklaşılıyor.

 Seydişehir-Antalya yolunda inşaatını devam eden Alacabel Tünelinde bitmesine son 600 metre kaldı.

Gidiş gelişli 7300 toplam 14600 metre uzunluğunda olacak olan Alacabel Tünelinin üç aya kadar 600 metrelik bölümün bitirilmesi öngörülüyor. Kış mevsimi öncesi bir tüpün faaliyete geçirilerek yolcuların Alacabel zahmetinden kurtarılacağı yılsonuna kadarda çevre yollarıyla beraber tünel inşaatının tamamlanacağı öğrenildi.


Planlanan sürede tamamlanamayan son revize ile 2023 yılında bitirilmesi hedeflenen Alacabel Tüneli öngörülen bu sürede tamamlamak için çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.


Edinilen bilgiye göre tünel yapımında tüp geçitlerde son 600 metreye girildiği gidiş gelişli tünelin bir tüpünün üç aya kadar trafiğe açılabileceği bildirildi.

İktidar partisi yetkililerinin ve kamuoyunun yakından takip ettiği tünel yapımı ekonomik çalkantılar, yapım çalışması esnasında çıkan mağaralardan dolayı tamamlanamamış son olarak 2023 te bitirileceği hedeflenmişti.


İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en önemli yol olan ve trafik yoğunluğunda Türkiye’deki karayolları ulaşımı içerisinde önde gelen Konya-Antalya yolu üzerinde bulunan tünelin yapımının devam ettiği Alacabel mevkii özellikle kış aylarında ulaşımı aksattığından biran evvel bitirilmesi önem kazanıyor.


Kaynak : Seydişehir Toroslar

Yorum Yaz

Yorum Kuralları
1- Nezaket Kuralı
2- Hakaret ve Küfür
3- İlgili Yorum
4- Bağlantılar ve Reklamcılık
5- Türkiye Cumhuriyeti Yasaları Geçerlidir
Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Bağlantı Metnini Okuyunuz.
Bağlantı Metni Oku

Daha yeni Daha eski