Hastanemize 9 Uzman Doktor Ataması


Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay’ın girişimleri neticesinde Sağlık Bakanlığı tarafından 105. Dönem DHY atamaları kapsamında Seydişehir Devlet Hastanesine 9 uzman doktor ataması gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret eden Başkan Tutal ve Atalay, Seydişehir’in sağlık alanında yaşadığı sorunları ve Seydişehir Devlet Hastanesine yeni doktor atamaları hususunda istişarelerde bulunmuştu.

Görüşmeler neticesinde Seydişehir Devlet Hastanesine 105. Dönem DHY atamaları kapsamında Acil Tıp Hekimi, Aile Hekimi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Nöroloji, Ortopedi, Tıbbi Biyokimya alanlarına yeni doktor atamaları gerçekleştirildi. Ayrıca eş durumu nedeniyle yeni bir Psikiyatri uzmanı da Devlet Hastanesinde göreve başlayacak. 105. Dönem DHY atamaları kapsamında Seydişehir Devlet Hastanesine atanan doktorların kısa sürede hizmet vermeye başlayacaklarını belirten Başkan Tutal, “İlçemizin sağlık alanında yaşadığı sorunları çözmek için çalışmalarımıza ve girişimlerimize devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Milletvekilimiz Ahmet Sorgun ve İlçe Başkanımız Kemalettin Atalay ile birlikte Ankara’da Sağlık Bakanımız Hemşerimiz Sayın Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek ilçemizin sağlık alanında yaşadığı sorunları istişare etmiştik.

Görüşmelerimiz sonuç verdi ve ilçemize 9 doktor ataması gerçekleştirildi. İlçemize atanan doktorlarımız kısa sürede hizmet vermeye başlayacak. İlçemizin sağlık sorunlarıyla yakından ilgilenen, bizlerden desteğini esirgemeyen Sağlık Bakanımız Hemşerimiz Sayın Fahrettin Koca’ya, Milletvekilimiz Ahmet Sorgun’a ilçe sakinlerimiz adına teşekkür ediyor, yeni dönem doktor atamalarının ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak : Toroslar gazetesi

Yorum Yaz

Yorum Kuralları
1- Nezaket Kuralı
2- Hakaret ve Küfür
3- İlgili Yorum
4- Bağlantılar ve Reklamcılık
5- Türkiye Cumhuriyeti Yasaları Geçerlidir
Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Bağlantı Metnini Okuyunuz.
Bağlantı Metni Oku

Daha yeni Daha eski