Ümit Çocukları Derneğinden Akülü Sandalye Hediyesi.

 


10-16 Mayıs Engelliler haftasında Ümit Çocukları Derneği, Ortakaraören Mahallesinde yaşayan yürüme engelli MS hastası Halim Bulut’a (56) akülü sandalye hediye etti.


Ümit Çocukları Derneği, engelliler haftasında Ortakaraören Mahallesinde yaşayan MS hastalığı (Multipl Skleroz) nedeniyle yürüyemeyen 56 yaşındaki 3 çocuk babası Halim Bulut’a akülü  sandalye hediye etti.

Hastalığı nedeniyle servis şoförlüğü işinden ayrılmak zorunda kalan Bulut, zor günler geçirdiğini ifade ederek şunları söyledi,

"Hastalığım nedeniyle dışarıya çıkamıyordum. Ailemin yardımıyla ihtiyaçlarımı gideriyordum. Dernek yönetiminden akülü sandalye talep ettim. Artık sandalyemi aldım ve rahat bir şekilde gezebileceğim. Kendilerinden Allah razı olsun. Bu araç sayesinde rahatlıkla dışarıya çıkacağım. Kendi ihtiyacımı göreceğim." dedi.

Dernek Başkanı Münevver Yaman Yalçınkaya, " Halim bey iki yıl öncesine kadar kendi işlerini yapıp evinin ihtiyaçlarını gideriyordu. Ama bugün dışarıya çıkamıyor. Her zaman söylediğimiz gibi, hepimiz birer engelli adayıyız. Yarın ne olacağını bilemiyoruz. Verdiğimiz akülü araçla hayata daha iyi tutunup yaşamını idame ettirecek. Engelli dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Hastalarımıza acil şifalar dileriz.’’ diye konuştu.

Kaynak : Toroslar Gazetesi

Yorum Yaz

Yorum Kuralları
1- Nezaket Kuralı
2- Hakaret ve Küfür
3- İlgili Yorum
4- Bağlantılar ve Reklamcılık
5- Türkiye Cumhuriyeti Yasaları Geçerlidir
Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Bağlantı Metnini Okuyunuz.
Bağlantı Metni Oku

Daha yeni Daha eski