Ümit Çocukları Derneği Engelliler Haftasında Farkındalık Yarattılar

 


Seydişehir Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Ümit Çocukları Derneği tarafından Kermes, El Sanatları Sergisi ve Fener Alayı düzenlendi.

Seydişehir Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Ümit Çocukları Derneği tarafından Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen program bugün saat 11:00 de Milli İrade Meydanında açılan Kermes, El Sanatları Sergisi ile başladı.


Açılışa Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Arıcı, İlçe Jandarma Komutanı Salih Yahya Koca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, Ümit Çocukları Derneği Başkanı Münevver Yalçınkaya ,sivil toplum örgütü temsilcileri, İlçe Parti Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Düzenlenen, Kermes ve El Sanatları Sergisinde öğrenciler kendi yaptıkları ürünleri sergilerken hazırladıkları gösteriler ile de izleyenleri hem duygulandırdı hem de eğlendirdi.


Kaymakam Pişkin ve Başkan Tutal sergi sonrası; programın düzenlenmesinde emeği geçen, Okul İdareci, Öğretmen, Dernek Başkanı ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum dedi.

Ümit Çocukları Derneği tarafından akşam saat 20:00 da Hükümet Meydanı önünde başlayan Engelleri Kaldıralım Fener Alayına Kesecik Şehit Emre Horoz Ortaokulu Bando takımı eşlik etti. Çok sayıda vatandaşında katıldığı fener alayı Milli İrade Meydanında son buldu.


Engelliler ve davetliler havai fişek gösterisi ve canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Milli İrade Meydanında ki sergi gün boyu vatandaşların hizmetine açık kaldı.Kaynak : Toroslar Gazetesi

Yorum Yaz

Yorum Kuralları
1- Nezaket Kuralı
2- Hakaret ve Küfür
3- İlgili Yorum
4- Bağlantılar ve Reklamcılık
5- Türkiye Cumhuriyeti Yasaları Geçerlidir
Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Bağlantı Metnini Okuyunuz.
Bağlantı Metni Oku

Daha yeni Daha eski