Lösemili 4 yaşındaki hasta acil yardım bekliyor.

Seydişehirli Lösemi hastası minik Bilal Efe ARICI'nın yaşama tutunması için 'savunma sisteminin savaşçı hücreleri' olarak bilinen beyaz kana ihtiyaç olduğu şu anda Konya Meram tıp fakültesi hastanesi çocuk onkolojide yattığını söyleyen ailesi, bağışçılardan yardım bekliyor.


Lösemili Arıcı’ya tüm aile seferber oldu. AB RH+ beyaz kan bulmakta zorluk çektiklerini belirten Dedesi Orhan Şengül çocuklarının yaşaması için duyarlı kişilerden kan bağışı beklediklerini söyledi. 
“BİZE DESTEK VERİRLERSE BİR CANI KURTARIRIZ” 
Kan bağışçılarından yardım istediklerini söyleyen Dedesi Orhan Şengül, “ Uzun süredir. AB RH+ Beyaz kan bulunması gerekir. Tüm vatandaşlarımızdan, herkesten rica ediyorum. Şu anda torunum kan kanseri, lösemi. Meram Tıp Fakültesi hastanesinde yatıyor. Ne olur bize yardım edin. Bize özellikle beyaz kan gerekiyor. Kan verecek gönüllülerin Covid aşısı olmuş ise üzerinden bir ay geçmiş olması gerekiyor, son 72 saat içinde herhangi bir ilaç almamış olması gerekiyor. 

İLETİŞİM NUMARASI :  0533 303 4027

Beyaz Kan Nedir?
 İngilizcesi ‘White Blood Cell’ (WBC) olan beyaz kan, tıp dilinde ‘lökosit’ diye bilinir. ‘Akyuvar’ veya ‘beyaz küre’ olarak da isimlendirilen beyaz kan hücreleri, vücudu çeşitli mikroplar ile zararlı toksinlerden korur, temel savunma sisteminin savaşçı hücreleri olarak bilinir.


Yorum Yaz

Yorum Kuralları
1- Nezaket Kuralı
2- Hakaret ve Küfür
3- İlgili Yorum
4- Bağlantılar ve Reklamcılık
5- Türkiye Cumhuriyeti Yasaları Geçerlidir
Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Bağlantı Metnini Okuyunuz.
Bağlantı Metni Oku

Daha yeni Daha eski